This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Animator – to brzmi dumnie!

By | 2018-03-20T12:20:54+00:00 Marzec 19th, 2018|Kategorie:|0 Komentarzy

Z uśmiechem na twarzy, w pocie czoła z milionami pomysłów w głowie – tak właśnie pracują animatorzy. Kim oni są? Co jest ważne w ich pracy? Ile zarabiają? Jakiego animatora szukacie na urodziny dla Waszych pociech – dziś Wam podpowiemy.

Co robią animatorzy?

Animacja czasu wolnego to nic innego, jak organizowanie wypoczynku turystom w hotelach. Tam animatorzy prowadzą zajęcia dla dzieci i dla dorosłych, w wodzie i na lądzie, organizują zajęcia sportowe i wielkie show.
W Polsce animatorzy kojarzą się z dziećmi i aranżacją czasu dla nich w nieco innej formie. Spotkacie ich na pojedynczych eventach, urodzinach, weselach, komuniach czy brunchach.

Ich praca wiąże się z nieustannym odpowiadaniem na pytania dzieci (cierpliwość i opanowanie mile widziane), wymyślaniu gier i zabaw dostosowanych do wieku i liczby uczestników imprezy, angażowaniem do wspólnej zabawy, improwizacją i sprawianiem radości najmłodszym.

Kto może zostać animatorem?

Aby pracować jako animator prawnie nie trzeba skończyć żadnego kursu czy szkolenia, jednakże warto się na taki wybrać dla Was samych i Waszego komfortu pracy (ps niektórzy pracodawcy wymagają zaświadczenia o skończonym kursie!). Jeśli nigdy nie pracowałeś z dziećmi, nie potrafisz wymienić 10 zabaw integracyjnych, nie znasz „Chocolate”, nie umiesz przeprowadzić wyścigów rzędów albo chociażby zrobić pieska z długiego balona – taki kurs jest dla Ciebie.

animator2

Animator musi mieć sporo energii 😉

Animatorzy to głównie ludzie młodzi (lecz nie tylko), pełni energii, lubiący dzieci, chętni do wspólnej zabawy. Osoby które poza nauką czy pracą chcą dorobić, a przy tym dobrze się bawić.

Jakie cechy powinien posiadać dobry animator? Przede wszystkim powinien być osobą uśmiechniętą, radosną i kreatywną. To ktoś, kto nie boi się wyzwań, ani chociażby dziesiątki dzieci, która wpadnie na pomysł, by go złapać. Powinien być osobą otwartą, dobrze zorganizowaną i z poczuciem humoru. Taki, co przełamuje bariery, a nie je tworzy.

Ile zarabia animator?

Praca animatora nie należy do łatwych. Warto mieć na uwadze, że Ci ludzie wychodzą z siebie, tworząc plany imprez, biegając, skacząc, tańcząc czy wygłupiając się z dziećmi, starając się zaangażować wszystkich do wspólnej zabawy. Warszawskie ceny godzinnej pracy animatora na przykładowej imprezie urodzinowej to stawka od 30zł.

Do jakich granic może ona sięgać? Nawet do 150-200zł/h na imprezach weselnych. Wszystko zależy od tego, co obejmują animacje, jaki jest czas trwania imprezy, ilu uczestników i jakie przewidziane są dla nich atrakcje (np. malowanie buziek czy skręcanie balonów).

Brzmi nieźle, co? Trzydzieści złotych za godzinną imprezę? To naprawdę dobre pieniądze, jednak… nie w animacji. To taka branża, gdzie podana stawka jest naprawdę mało motywująca dla animatora.

Kogo zatem – drodzy rodzicie – powinniście wybrać na urodziny Waszej pociechy?
Kogoś, kto ma doświadczenie! W sieci znajdziecie mnóstwo ogłoszeń o animatorach szukających pracy. Ciężko zdecydować się na animatora przez internet, zwykle wybieracie drogę polecenia przez znajomego. Jeśli jednak nie znacie nikogo takiego – zapraszam do Be Active :).

Powyższy wpis jest początkiem cyklu: „Poradnik animatora”. Stay tuned!

O autorze

Animatorka 24h/dobę, dusza towarzystwa, śmieję się najgłośniej ze swoich żartów. W Be Active zajmuję się rekrutacją animatorów, organizacją urodzin i imprez okolicznościowych. Poza biurem mistrzyni trafnych gwizdków na warszawskich parkietach - sędzia koszykówki.

Zostaw komentarz