This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Wiosna idzie! Rusz się w góry!

By | 2018-03-19T13:33:06+00:00 Marzec 12th, 2018|Kategorie:|0 Komentarzy

Czasem wystarczy jakiś impuls, hasło rzucone przez kogoś znajomego. W powietrzu powoli czuć ciepłą wiosnę. To odpowiedni czas na wyskoczenie w teren ze sprawdzoną grupą znajomych. My pojechaliśmy w góry.

„Może by tak pojechać w góry?” – pytanie rzucone w eter podczas firmowego śniadania, zakotwiczyło na troszkę dłużej w mojej głowie. Nie to, żeby kanapka z puszystym serkiem nie robiła dużego wrażenia. Po prostu od razu pomysł wydał mi się dosyć interesujący. Za oknem śnieg sypał niemiłosiernie, a ciepła herbata skutecznie przypominała klimat górskich schronisk.

Kiedy ostatni raz byłem w górach? Pewnie ze dwadzieścia kilo temu…Człowiek to miał kiedyś pare!- pomyślałem z nostalgią. Plecak, paczka znajomych i snucie się po Bieszczadach, paręnaście, a nawet paredziesiąt kilometrów po górach. To było coś! Szybko podjąłem temat. Dobra to kiedy? Co? Jak? Szybki „risercz” w googlach i znaleźliśmy nasz cel! Korona Gór Polski! Kurde blaszka, fiu fiu brzmi serio dumnie!

Korona Gór Polski co to w ogóle jest?

„Korona” ustanowiona została w 1997 roku, a tworzy ją 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Aby zostać jej zdobywcą trzeba wejść na nie pokonując siłą własnych mięśni ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. Chętni do tego czynu powołali 13 grudnia 1997 r. Klub Zdobywców Korony Gór Polski, do którego należy już ponad 18 tysięcy miłośników gór. Spośród nich godnością Zdobywcy szczyci się ponad 1000 osób. Więcej o samej idei znajdziecie pod tym linkiem.

góry

Bartek z Pauliną polecają taką aktywność 😉

Zostać zdobywcą Korony Gór Polski to faktycznie jest wyczyn. Może to nie ta skala co wyprawa na K2, ale w naszym przypadku zebranie się i zmobilizowanie do zorganizowania weekendowych wypadów, pogodzenie tego wszystkiego z obowiązkami firmowymi i prywatnymi było sporym wyzwaniem. W takich sytuacjach potrzebna jest szybka decyzja i zrobienie tego pierwszego kroku. Wiadomo, że najtrudniej zacząć tym bardziej jak wraca się do aktywności fizycznej bo długim czasie.

Ruszyliśmy w góry…

Pierwszy nasz cel to Kotlina Kłodzka i najwyższe szczyty Gór Bystrzyckich, Stołowych i Orlickich (odpowiednio Jagodna, Szczeliniec Wielki i Orlica). Wypad niebyle jaki bo zimowy! Góry przywitały nas wyjątkowymi krajobrazami, ośnieżone szczyty, malownicze lasy, urokliwe wioseczki powciskane w zbocza gór. Nic tylko dziarsko ruszyć na szlak! W tych wyjątkowych okolicznościach przyrody, mimo niskiej temperatury i nierzadko śniegu po kolana (sic!) udało się w ciągu dwóch dni zdobyć pierwsze 3 szczyty. Pełni szczęścia dopełniły…racuchy w schronisku pod Jagodną (z czystym sumieniem polecamy!)

Bierz znajomych i zacznij aktywnie spędzać czas.

W naszym przypadku najważniejszy był impuls, pomysł i szybka decyzja. Szkoda czasu na leniuchowanie przed telewizorem. Jak to mówi klasyk „Życie stygnie”. Nie dajmy się nudzie i nie pozwólmy, żeby się zasiedzieć w fotelu. Rozejrzyjcie się wśród znajomych. Może niekoniecznie od razu góry, ale wspólny spacer? bieg? rower? W Be Active mamy o tyle dobrze, że ekipa jest skora do robienia fajnych rzeczy i na hasło: „A może by tak skoczyć w góry?” znajdą się dosyć szybko chętni.

O autorze

Lat 23, singiel, 190 cm wzrostu, 85 kg wagi lubię podróże i dobrą książkę...a tak poważnie to pracuję w dziale eventowym. Zajmuję się przede wszystkim klientami nieruchomościowymi. Jestem także, firmowym sensei jeśli chodzi o "sprawy internetowe". Doświadczony instruktor harcerski w stopniu podharcmistrza.

Zostaw komentarz